Chemia Techniczna

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane

Gliceryna roślinna farmaceutyczna 5L/6,25 kg

CHEMIA-051

Nowy produkt

100% Gliceryna roślinna farmaceutyczna (min. 99,5%)

Więcej szczegółów

58 Przedmioty

$8.47 brutto

Więcej informacji

100% Gliceryna roślinna farmaceutyczna (min. 99,5%) w 5 litrowym pojemniku

Nr WE: 2905-45-00
Nr CAS: 56-81-5

Wygląd: czysta, klarowna ciecz, wolna od stałych zanieczyszczeń

Zastosowanie gliceryny:
W farmaceutyce oraz medycynie: Gliceryna roślinna jest stosowana w produktach do pielęgnacji skóry, syropach na kaszel, eliksirach, pastach do zębów, płynach do płukania ust, kremach do golenia i produktach do pielęgnacji włosów w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Jest również jednym z głównych składników płynów e-papierosów. Można ją stosować samodzielnie (z dodatkami smakowymi) lub w połączeniu z glikolem propylenowym (PG).
Jedzenie i napoje: Gliceryna jest stosowana w żywności i napojach jako rozpuszczalnik, słodzik i środek konserwujący. Jest stosowana jako zagęszczacz do likierów i jako środek wypełniający do niskotłuszczowej żywności w przemyśle spożywczym.
Ochrona skóry: Gliceryna może być skutecznym lekarstwem na skaleczenia, odleżyny, oparzenia, łuszczycę, ukąszenia, wysypki i modzele. Jest to również dobry środek do mycia skóry, jako tonik do skóry i wspaniały krem ​​nawilżający.
Płyn przeciw zamarzaniu: Gliceryna działa przeciw zamarzaniu wody. Po sporządzenia roztworu wodnego zawierającego 60% gliceryny, roztwór ten będzie odporny na zamarzanie do około -36°C.
Ekstrakty botaniczne: Gliceryna jest stosowana jako substytut etanolu jako rozpuszczalnika podczas przygotowywania ziołowych ekstrakcji; jest mniej szkodliwa niż etanol i ma mniej skutków ubocznych.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: