Lampy kosmetyczne UV/PDT

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Ostatnio przeglądane

LAMPA Omega light PDT fototerapia

XLAMPA-001

Nowy produkt

LAMPA  Omega light PDT do fotochemioterapi.

Więcej szczegółów

Oczekiwanie na dostawę tego towaru

$76.02 brutto

Więcej informacji

OMEGA LIGHT

Urządzenie kosmetyczne od Viya Beauty. Dlaczego wybrać leczenie światłem LED?

Co to jest OMEGA LIGHT?
Urządzenie OMEGA LIGHT oparte jest na systemie PDT (ang. Photodynamic therapy), zwanym także fotochemioterapią polegającym na leczeniu światłem.
Fototerapia jest metodą, w której promienie widzialne o odpowiednich długościach przenoszone są w głąb komórek, tak aby napromieniować właściwe miejsca w celu zniwelowania problematycznego obszaru.

OMEGA LIGHT odnajduje zastosowanie w wielu terapiach leczniczych, spośród których najlepsze efekty wykazuje w leczeniu trądziku. Poprzez naświetlanie zarazki znajdujące się w gruczołach łojowych i porach są uszkadzane. Skutkuje to eliminacją bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku nawet od 6 do 12 miesięcy. Dodatkową korzyścią jest widoczne zmniejszenie wydzielania sebum przez skórę.
To inteligentne urządzenie doskonale sprawdza się także w rekonwalescencji skóry po przebytych zabiegach, łagodząc ból oraz wspomagając szybką regenerację. Ponadto wspiera terapie takie jak porost włosów głowy bądź leczenie otyłości.

Leczenie promieniami LED jako nowoczesna forma laseroterapii
Dzięki połączeniu laseroterapii z najnowocześniejszą technologią XXI wieku możliwe jest dostosowanie indywidualnego leczenia za pomocą diod LED, co zrewolucjonizowało metody pielęgnacji skóry. OMEGA LIGHT wyposażony jest w medyczne diody LED o doskonałej i silnej jasności, zapewniające wyjątkowe efekty, przy jednoczesnym ograniczeniu niebezpieczeństwa wynikającego z poparzeń cieplnych lub fotostarzenia się skóry, występujących przy laseroterapii.
Urządzenie zawiera regulację długości wnikania fal, w zależności od wykonywanego zabiegu.

Efekt terapii w dużej mierze uzależniony jest od diod superluminescencyjnych (SLD), a OMEGA LIGHT zawiera aż 1014 specjalnie przystosowanych, medycznych żarówek SLD (fizycznie 304 wielofunkcyjne diody).

Dostępne programy
W OMEGA LIHGT dostępne są cztery programy, których stosowanie służy do leczenia innych dolegliwości oraz które wnikają w różne obszary skóry:
czerwony (Red), długość fali 640 nm, wnika w skórę od 1 do 6 mm, zalecany do regeneracji komórek skóry, poprawy krążenia krwi, usuwania blizn potrądzikowych, leczenia alergicznego zapalenia skóry;
niebieski (Blue), długość fali 423 nm, wnika w skórę na długość 1 mm, zalecany do usuwania bakterii trądzikowych, hamowania aktywności gruczołów łojowych, zapobiegania zakażeniom, leczeniu zmian alergicznych skóry;
zielony (Green), długość fali 532 nm, wnika w skórę od 0,5 do 2 mm, zalecany do poprawy kondycji skóry wrażliwej;
żółty (Yellow), długość fali 583 nm, wnika w skórę od 1 do 2 mm, zalecany do leczenia rumieni, łagodzenia zaczerwienień, obrzęków oraz zaburzeń związanych z pigmentacją skóry;

Jak używać OMEGA LIGHT?

A. Jak używać urządzenie:
1. Podłącz zasilanie, a następnie uruchom lampę. Naciśnij przycisk „Power”, pod nim znajduje się włącznik wentylatora. Przyciskami znajdującymi się po lewej stronie dostosuj czas
pracy. Po prawej stroniei wybierz odpowiedni program „Red”, „Green”, „Blue” albo „Yellow” naciskając odpowiedni przycisk.
2. Jeśli chcesz przejść na tryb automatyczny naciśnij jednocześnie przyciski „Red” i „Blue”, lampa zacznie wtedy zmieniać kolor co 1 sekundę.
B. Stosowanie z innymi produktami:
Do przeprowadzenia PTD niezbędne są trzy składniki: lek, tlen i światło. Dlatego też do uzyskania lepszego efektu fototerapii można zastosować kwas 5-aminolewulinowy (ALA).
Aplikując na skórę ten organiczny związek chemiczny początkujemy serię reakcji wewnątrz warstw skóry, który w połączeniu z niebieskim naświetlaniem skutecznie hamuje trądzik.

Zalety OMEGA LIGHT
● wyklucza konieczność zażywania leków, co jest bezpieczniejsze dla organizmu;
● odpowiedni dla pacjentów, którzy mają problem z przyswajalnością leków;
● krótszy okres terapii niż w przypadku leczenia farmakologicznego;
● pomocny w leczeniu wszystkich zmian skórnych;

Specyfikacja:
Model: VY-P1
Wymiary: 55 x 34 x 32 cm
Moc: 36 W
Lampa: 3EA
Ilość diod: 1014
Rodzaj diod: 3528
Napięcie: 100÷120 V / 50 Hz; 220V÷240V / 60 Hz
System chłodzenia: wentylator

Przeciwwskazania:
1. Nie zaleca się używania w dniu zażywania kąpieli w saunie, wykonywania ćwiczeń fizycznych, spożywania alkoholu.
2. W przypadku użycia światła LED możliwe jest wystąpienie na twarzy zaczerwienienia i uczucia gorąca.
3. Po użyciu zaleca się zastosowanie żelu chłodzącego.

1 inny produkt w tej samej kategorii:

Pliki do pobrania