Żarówka GU10

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Ostatnio przeglądane

Wyprzedaż! żarówka LED 4W (20x2835 SMD) GU10 biała ciepła 420 lm Zobacz większe

zarówka LED 4W (20 SMD 2835) GU10 biała ciepła 420 lm

LDSPOT-140

Nowy produkt

Wyprzedaż!!!! Gwarancja 30 dni!!!

żarówka LED 4W (20 SMD 2835) GU10, biała ciepła, 420 lm, 230V, szeroki strumień światła.

Więcej szczegółów

Oczekiwanie na dostawę tego towaru

0.94 USD brutto

Więcej informacji

Wyprzedaż!!!! Gwarancja 30 dni!!!

Dane techniczne:      
 
 • ilość diod - 20 x 2835 SMD
 • wymiary: średn. x wys. 50 x 58 mm
 • napięcie zasilania - 230V
 • pobierana moc - 4W
 • kąt świecenia - 160 stopni
 • barwa: biała ciepła, 3000 °K
 • całkowity strumień światła - 420 lm
 • rodzaj oprawy: GU10
 • przewidywany czas pracy - 30.000 godzin

Jako firma doświadczona w sprzedaży i produkcji oświetlenia LED, chcemy zwrócić Państwu uwagę na parę faktów i mitów związanych z oświetleniem i diodami LED. Może to pomóc w doborze właściwego źródła światła.

 • Podawana moc - to ilość energii pobierana z zasilania. Absolutnie nie należy porównywać podanej mocy jako wyznacznika ilości światła, nawet dla podobnych żarówek LED.
 • Jest to tak naprawdę najważniejsza miara zarówno ilości światła jak i w porównaniu do mocy - sprawności żarówki. Najnowsze diody mocy uzyskują110 lm z 1W co daje razem bardzo dobry wynik 330 Lm. Najczęściej spotykane mają około 70 lm/W i 150 lm/3W. Natomiast żarówki budowane z wielu małych diod mają mniejsza sprawność - nawet o polowe w stosunku do diod mocy.
  Dla porównania zwykłe żarówki żarowe dają około 10lm/W, halogeny 15 lm/W, świętówki ok. 60 lm/W.
 • Natężenie oświetlenia wyrażone w luksach jest tym co widzimy jako jasność oświetlanej powierzchni i często niesłusznie kojarzymy z mocą światła. Należy jednak pamiętać, że jest to ilość światła przypadająca na powierzchnię. Dlatego żarówki LED o dość z reguły w wąskim kącie mogą dać jaśniejszą poświatę niż znacznie mocniejsze w lumenach zwykłe żarówki świecące we wszystkich kierunkach. Jest to często wykorzystywane w reklamie LED-ów - pokazana jest jasno oświetlona przez LED powierzchnia i obok słabiej oświetlona z faktycznie mocniejszego źródła. Często może okazać się to problemem, że jasny LED niedostatecznie oświetla dużą przestrzeń, bo zbyt wąsko świeci w stosunku do wcześniej używanego halogena.
 • Aby dobrze dobrać rodzaj żarówki musimy więc zwrócić uwagę na kąt swiecenia i podaną luminancję, a z rezerwą podchodzić do reklam podających np. że 3W żarówka LED świeci jak 35W halogen. Ważna jest też temperatura barwowa, zbyt zimne, prawie niebieskawe światło nie nadaje się do oświetlenia mieszkania, a tylko do efektów specjalnych.
 • Należy także zwrócić uwagę na zastosowaną technologię LED: żarówka z diodami mocy, soczewkami i specjalnym układem zasilania (w obudowie żarówki, tzw. driver), czy żarówka z wieloma diodami małej mocy. Te ostatnie są tańsze (rezystor zamiast drivera, brak soczewek, łatwiejsze odprowadzanie ciepła z wielu słabszych diod), ale są one mniej sprawne, również dlatego, że zasilane są przez wprowadzający straty rezystor. Takie zasilanie nie daje do stabilnego prądu i w efekcie dość często cała żarówka lub część diod przestaje pracować.

 LED to najnowocześniejsze obecnie źródło światła zastępujące nieekonomiczne tradycyjne systemy. Nowoczesne diody LED dostarczają silnego strumienia, o jasności przewyższającej tradycyjny 20 watowy halogen. Dzięki standardowej oprawie GU10 oraz wbudowanemu układowi zasilania możliwe jest proste zastąpienie starych źródeł światła nowymi. Jednak najlepsze efekty osiąga się projektując oświetlenie wnętrza specjalnie do różnych rodzajów oświetlenia LED. Wspomniany układ zasilania dopasowuje wartość prądu diod LED niezależnie od wahań napięcia, co znacznie przedłuża jej trwałość nawet do 30.000 godzin pracy, czyli kilkunastokrotnie lepszą do żarówek włóknowych. 

Prezentowana żarówka daje olbrzymie pole do ciekawej aranżacji wnętrza. Barwa ciepła dobrze współgra z drewnem, jasnym kamieniem, jest najprzyjemniejsza dla oka przy dłuższej ekspozycji. Zdecydowanie polecana do lampek na biurko lub do oświetlania wnętrza.

Zalety stosowania żarówek LED:

 • Energooszczędność - wyższy koszt zakupu zwraca się się po kilku-kilkunastu miesiącach. Szczególne ma to znaczenie przy oświetlaniu wystaw, oświetlenia nocnego, lub pomieszczeń w których często przebywamy. 
  Pamiętajmy, że mniej zużytego prądu, to nie tylko niższy rachunek, ale i ochrona środowiska!
  I w odróżnienie od lamp wyładowczych (świetlówek), nie zawierają trujących substancji!

 

 • Większa żywotność - tradycyjne żarówki włóknowe, a także świetlówki, mają dość krotki czas życia - klika tyś. godzin. Żarówki LED mogą świecić nawet ponad 30.000 godzin, poza tym nie przestają nagle świecić, ale pod koniec ich życia światło jedynie słabnie.
  Jest to wymierna korzyść ekonomiczna, nie tylko w mniejszej ilości kupowanych żarówek, przede wszystkim nie tracimy na to czasu. Jest to zwłaszcza bardzo pożądane w sytuacjach, gdzie dostęp do żarówki jest trudny

 • Niższa temperatura - dzięki lepszej sprawności żarówki LED nie nagrzewają się tak mocno jak tradycyjne. Możemy to wykorzystać stosując je blisko elementów plastikowych, drewnianych lub znajdujących sie bezpośrednio obok ludzi.
  Nie ma możliwości poparzenia sie o nasze żarówki!

 • Nowoczesne światło - diody LED dają olbrzymie pole do ciekawej aranżacji wnętrza, wyglądają nowocześnie i dają możliwości dopasowania temperatury barwowej do charakteru wnętrza i własnych upodobań (barwa ciepła/zimna).
  LED o białej, ciepłej barwie jest najprzyjemniejsza dla oka przy dłuższej, wieczornej ekspozycji. Oświetlane takim światłem pomieszczenia oddają ciepły klimat, który dobrze współgra z drewnem, jasnym kamieniem lub cegłą.

 • Standardowa oprawa - pomimo całej nowoczesności LED ma wymiary i podłączenie typowej oprawy halogenowej GU10, zasilanej z sieci 230V.
  Można po prostu zamienić stare żarówki halogenowe na nowoczesne rozwiązanie 
  LED bez pomocy elektryka i wykorzystując stare oprawy.

Pliki do pobrania