Żarówka MR16

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Ostatnio przeglądane

STRONG LED żarówka 5x1W LED MR16

Nowy produkt

Wyprzedaż!!!! Gwarancja 30 dni!!!

Żarówka halogenowa  LED 5W / 12V  ze złączem MR16, strumień światła 550 Lumenów - oszczędnośc energii 95% w stosunku do  żarówek wolframowych.

Więcej szczegółów

45 Przedmioty

0.97 USD brutto

Więcej informacji

Dane techniczne:

Ilość diod

5szt

Wymiary: średn. x wys.

50mm x 115mm

Napięcie zasilania

12 V

Pobierana moc

5W

Kąt świecenia

60 st

Barwa światła

Zimna 6000 K

Ciepła 3200 K

Posrednia 4700 K

Luminancja (całkowity strumień światła)

ok. 550lm

Rodzaj oprawy

MR16

Przewidywany czas pracy

50tys. godzin

Odpowiednik zwykłej żarówki

45W-50W

 Wyprzedaż!!!! Gwarancja 30 dni!!!

Jako firma doświadczona w sprzedaży i produkcji oświetlenia LED, chcemy zwrócić Państwu uwagę na parę faktów i mitów związanych z oświetleniem i diodami LED. Może to pomóc w doborze właściwego źródła światła.

 • Podawana moc - to ilość energii pobierana z zasilania. Absolutnie nie należy porównywać podanej mocy jako wyznacznika ilości światła, nawet dla podobnych żarówek LED.
 • Luminancja - to całkowita ilość światła generowana przez żarówkę, podawana w lumenach. Jest to tak naprawdę najważniejsza miara zarówno ilości światła jak i w porównaniu do mocy - sprawności żarówki. Najlepsze diody mocy uzyskuja ponad 100lm/1W zasilania lub ponad 190lm/3W. Takie konstrukcje są jednak bardzo drogie. Najcześciej spotykane mają okolo 70lm/W i 150lm/3W. Natomiast żarówki budowane z wielu małych diód mają mniejsza sprawność - nawet o połowe w stosunku do diod mocy.
  Dla porównania zwykłe żarówki żarowe daja około 10lm/W, halogeny 15lm/W, świetówki ok. 60lm/W.
 • Natężenie oświetlenia wyrażone w luksach jest tym co widzimy jako jasność oświetlanej powierzchni i często niesłusznie kojarzymy z mocą śwatła. Należy jednak pamiętać, że jest to ilość światła przypadajaca na powierzchnię. Dlatego żarówki LED o dość z reguły w wąskim kącie mogą dać jaśniejszą poświatę niż znacznie mocniejsze w lumenach zwykłe żarówki świecące we wszystkich kierunkach. Jest to często wykorzystywane w reklamie LED-ów - pokazana jest jasno oświetlona przez LED powierzchnia i obok słabiej oświelona z faktycznie mocniejszego źródła. Często może okazać się to problemem, że jasny LED niedostatecznie oświetla dużą przestrzeń, bo zbyt wąsko świeci w stosunku do wcześniej używanego halogena.
 • Aby dobrze dobrać rodzaj żarówki musimy więc zwrócić uwagę na kąt swiecenia i podaną luminancję, a z rezerwą podchodzić do reklam podajacych np. że 3W żarówka LED świeci jak 35W halogen. Ważna jest też temperatura barwowa, zbyt zimne, prawie niebieskawe światło nie nadaje się do oświetlenia mieszkania, a tylko do efektów specjalnych.
 • Należy także zwrócić uwagę na zastosowaną technologię LED: żarówka z diodami mocy, soczewkami i specjalnym układem zasilania (w obudowie żarówki, tzw. driver), czy żarówka z wieloma diodami małej mocy. Te ostatnie są tańsze (rezystor zamiast drivera, brak soczewek, łatwiejsze odprowadznie ciepła z wielu słabszych diod), ale sa one mniej sprawne, rownież dlatego, że zasilane są przez wprowadzający straty rezystor. Takie zasilanie nie daje do stabilnego prądu i w efekcie dość często cała żarówka lub część diod przestaje pracować.

STRONG LED to najnowocześniejsze obecnie źródło światła zastępujące nieekonomiczny halogen. Nowoczesne diody LED o mocy 1W każda, dostarczają silnego strumienia skupionego przez soczewkę, o jasności przewyższjącej tradycyjny 20W halogen. Dzięki standardowej oprawie GU10 oraz wbudowanemu układowi zasilania możliwe jest proste zastąpienie starych źródeł swiatła nowymi. Jednak najlepsze efekty osiąga się projektując oświetlenie wnętrza specjalnie do różnych rodzajów oświetlenia LED. Wspomniany układ zasilania dopasowuje wartość prądu diody LED niezależnie od wahań napięcia, co znacznie przedłuża jej trwałość nawet do 50000h pracy, czyli kilkunastrokrotnie lepszą do żarówek włóknowych. Układu tego nie mają tanie żarówki LED złożone z kilkunastu zwykłych diod małej mocy połączone szeregowo. W wyniku wahań zasilania cześć dość szybko się przepala albo słabnie. Tej wady nie ma żarówkaSTRONG LED

Prezentowana żarówka posiada ciepłą temperaturę barwową. Taka barwa ociepla klimat pomieszczenia, dobrze współgra z drewnem, jasnym kamieniem, jest najprzyjemniejsza dla oka przy dłuższej ekspozycji. Zdecydowanie polecana do lampek na biurko lub do oświetlania wnętrza.

Zalety stosowania żarówek STRONG LED:

 • Energooszczędność - wyższy koszt zakupu zwraca się się po kilku-kilkunastu miesiącach. Szczególne ma to znaczenie przy oświetlaniu wystaw, oświetlenia nocnego, lub pomieszczeń w których często przebywamy. 
  Pamiętajmy, że mniej zużytego prądu, to nie tylko niższy rachunek, ale i ochrona środowiska! I w odróżnienieu od lamp wyładowczych (świetlówek), nie zawierają trujących substancji!
 • Większa żywotność - tradycyjne żarówki włóknowe, a także swietlówki, mają dość krotki czas życia - klika tyś. godziń. Żarówki STRONG LED mogą świecić nawet ponad 50 tyś. godzin, poza tym nie przestają nagle świecić, ale pod koniec ich życia światło jedynie słabnie.
  Jest to wymierna korzyść ekonomiczna, nie tylko w mniejszej ilości kupowanych żarówek, przede wszytkim nie tracimy na to czasu. Jest to zwłaszcza bardzo pożądane w sytuacjach, gdzie dostęp do żarówki jest trudny.
 • Niższa temperatura - dzięki lepszej sprawności zarówkiSTRONG LED nie nagrzewają sie tak mocno jak tradycyjne. Możemy to wykorzystać stosując je blisko elementów plastikowych, drewnianych lub znajdujących sie bezpośrednio obok ludzi.
  Nie ma możliwości poparzenia sie o nasze żarówki!

 • Nowoczesne światło - diody LED dają olbrzymie pole do ciekawej aranżacji wnętrza, wyglądają nowocześnie i dają możliwości dopasowania temperaury barwowej do charakteru wnętrza i własnych upodobań (barwa ciepła/zimna).
  STRONG LED o białej, ciepłej barwie jest najprzyjemniejsza dla oka przy dłuższej, wieczornej ekspozycji. Oświetlane takim światłem pomieszczenia oddają ciepły klimat, który dobrze współgra z drewnem, jasnym kamieniem lub cegłą.
 • Standardowa oprawa - pomimo całej nowoczesnościSTRONG LED ma wymiary i podłączenie typowej oprawy halogenowej GU10, zasilanej z sieci 230V.
  Można po prostu zamienić stare żarówki halogenowe na nowoczesne rozwiązanie 
  STRONG LED bez pomocy elektryka i wykorzystując stare oprawy.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

STRONG LED żarówka 5x1W LED MR16

STRONG LED żarówka 5x1W LED MR16

Wyprzedaż!!!! Gwarancja 30 dni!!!

Żarówka halogenowa  LED 5W / 12V  ze złączem MR16, strumień światła 550 Lumenów - oszczędnośc energii 95% w stosunku do  żarówek wolframowych.